(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Vyjadrujeme solidaritu ukrajinským kolegom i celému národu

Home/Aktuality/Vyjadrujeme solidaritu ukrajinským kolegom i celému národu

Zdieľame s Vami odkaz a slová adresované našim priateľov a kolegom z ukrajinskej sekcie IACT, ktoré dnes obdržali prezident a generálny sekretariát Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov od kolegov z ruskej sekcie IATC.

„Milí kolegovia a priatelia!

Sme zdesení a odsudzujeme vojenskú agresiu, ktorú táto vláda spustila proti ukrajinskému ľudu. Svoj protest vyjadrujeme všetkými dostupnými prostriedkami – manifestáciou a podpisovaním petícií proti vojne. Cítime hanbu a bezmocnosť. Buďte v bezpečí! Nech divadlo vždy zostane priestorom pre ľudskosť.

Jedným z hlavných poslaní Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov je podporovať globálnu slobodu prejavu, budovanie mostov medzi kultúrami a obhajovať slobodu vždy, keď je obmedzovaná. IATC vyzýva ruskú vládu, aby umožnila slobodné a pokojné vyjadrenie nesúhlasu v rámci svojich hraníc a aby rešpektovala hranice nezávislých národov.

Sloboda prejavu je v súčasnosti bodom stretnutia pre ľudí milujúcich slobodu na celom svete. Dôrazne vyzývame ruskú vládu, aby prestala a upustila od svojej súčasnej cesty útlaku.“

Aj my, za slovenskú sekciu AICT, vyjadrujeme ľútosť a solidaritu ťažko skúšaným ukrajinským kolegom i celému národu. Prejavujeme tiež podporu i ruským kolegom, ktorí sa ocitli v hrozivej situácii, s ktorou sa v žiadnom prípade nedokážu stotožniť, a rovnako ako my, zásadne odsudzujú a odmietajú vojenský útok ich vlády na nezávislú Ukrajinu.

Uverejnené: 25. februára 2022Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top