(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

30. ročník Medzinárodného festivalu DIVADLO v Plzni sa blíži!

Home/Aktuality/30. ročník Medzinárodného festivalu DIVADLO v Plzni sa blíži!

Festival svojim septembrovým vydaním oslávi jubileum a obhliadne sa za uplynulými ročníkmi. Pripomenie si viacero slávnych momentov a osobností, ktoré sú s festivalom neodlúčiteľne spojené. Predovšetkým však svoje 30. výročie oslávi bohatým programom. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na dlho očakávané hosťovanie renomovaného kanadského režiséra Roberta Lepage, ktorého inscenácia otvorí festivalový program, ako aj inscenácie ďalších medzinárodných režisérov ako Viktora Bodóa, Christopha Marthalera či Yany Rossovej. Do Plzne zavíta aj Slovenské národné divadlo s autorskou inscenáciou v réžii Matúša Bachynca Kým prídu Stouni….Český program bude tradične tvoriť výber z tvorby českých divadiel – od inscenácií z produkcie veľkých repertoárových divadiel až po nezávislé a študentské projekty. Festival poskytne priestor formám činoherného, bábkového i operného divadla. Hlavný program festivalu v Plzni sa uskutoční v dňoch od 14. do 18. septembra 2022.

V prípade záujmu o účasť na festivale je potrebné zaregistrovať sa prostredníctvom formulára najneskôr do 19. augusta 2022.

Formulár je dostupný tu: https://registrace.festivaldivadlo.cz/registrace/my2riv858q38knfu81c9zuhjk7aefwveycpan2hl2r79gb5v2ly0vbkpu8ynbk6ir58km79d90b0s5co/

V prípade otázok a nejasností kontaktuje Kateřinu Balíkovú na adrese guest@festivaldivadlo.cz alebo na telefónnom čísle +420 603 569 958.

 

 

Uverejnené: 29. júla 2022Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top