(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.data-privacy-src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-58937473-2', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Slovenské festivaly získali EFFE label

Home/Aktuality/Slovenské festivaly získali EFFE label
EFFE (Európa pre festivaly – festivaly pre Európu) je pilotný projekt Európskej komisie, ktorý slúži ako európska platforma pre festivaly v oblasti kultúry. Projekt iniciovala Asociácia európskych festivalov (EFA), organizácia združujúca festivaly v celej Európe.
Medzinárodná porota zložená z národných expertov z celej Európy (na čele s Vincentom Baudrillerom, bývalým dlhoročným riaditeľom Avignonského festivalu) vybrala na základe prihlášok festivaly, ktoré najviac spĺňali požadované kritériá – vysokú umeleckú kvalitu, zapojenie miestnych umeleckých komunít a významný vplyv na národnej i medzinárodnej úrovni.
Porota udelila značku EFFE 761 festivalom z 31 európskych krajín. Zo Slovenska získalo právo používať toto označenie šesť festivalov: Allegretto Žilina, Bábkarská Bystrica, Divadelná Nitra, Istropolitana project, Kremnické gagy a Melos-Étos.
Viac sa dočítate aj na www.effe.eu
Uverejnené: 3. júna 2015Kategórie: Aktuality

Zanechajte komentár

Go to Top